Jak usunąć szumy z nagrania z Twojego filmu na Youtube [Audacity]

Nie ma bardziej irytującego dla widzów YouTube niż hałas w tle oglądanego filmu. To rozprasza i utrudnia angażowanie się w treść filmu. Jeśli w filmie pojawi się zauważalny szum tła, nawet niewielki dźwięk, taki jak buczenie wentylatora komputera, zwiększy to prawdopodobieństwo, że widzowie przestaną oglądać nasze nagranie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​tego rodzaju hałas można dość łatwo się pozbyć.

Aby usunąć szum tła z nagrania wideo, musisz najpierw utworzyć plik MP3 z dźwiękiem. Wtedy będziesz mógł usunąć niechciany szum w darmowym programie o nazwie Audacity i ponownie wstawić poprawiony dźwięk do swojego projektu na przykład w programie Filmora. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez ten proces edycji dźwięku.

Jak usunąć szum mikrofonu z filmu na YouTube

 

Usuwanie szumów

Otwórz Filmorę, zaimportuj klip i przeciągnij go na oś czasu. Następnie odtwórz klip i posłuchaj, czy słychać szum w tle. Jeśli słyszysz szum, który chcesz usunąć, przejdź do pierwszego kroku usuwania szumów tła.

1. Tworzenie mp3 z pliku video mp4

Jeśli jeszcze go nie masz, musisz pobrać VLC Media Player z videoLAN.org. VLC to całkowicie darmowy odtwarzacz multimedialny, który może odtwarzać prawie każdy typ plików, świetnie nadaje się do konwersji plików, a nawet może być używany jako rejestrator ekranu. Jeśli konsumujesz dużo mediów online, prawdopodobnie masz już VLC. Możesz również użyć programu Free Video to MP3 Converter firmy DVDVideoSoft.

Jeśli zdecydujesz się użyć VLC, otwórz go i wybierz Konwertuj / Zapisz.. w sekcji Plik.

W oknie Otwórz plik mudlimedialny kliknij na Dodaj i wybierz plik wideo z którego bedziemy potrzebować dzwięk.  . 

video na mp3 z video vlc media player

Po kliknięciu Konwertuj / Zapisz będziesz mógł wybrać  format pliku w jakim chcesz zapisać, w tym przypadku  będzie to MP3. W sekcji Cel musimy jeszcze dodać ścieżkę do pliku docelowego i naciśnąć start.

konwertuj w vlc media player

W tym momencie mamy zapisany dzwięk naszego nagrania video w pliku mp3.

2. Usuwanie szumu z pliku audio w Audacity

Możesz pobrać Audacity za darmo ze strony Audacityteam.org.

Gdy masz już Audacity, użyj go, aby otworzyć plik MP3.

Następnie znajdź część dźwięku w którym słychać tylko szum i zaznacz ją, klikając i przeciągając. Chodzi o to, aby dokładnie wskazać programowi, jaki dźwięk jest dla Ciebie problemem, aby wiedział, co usunąć.

zaznaczanie szumu audacity

Jeśli masz problem ze znalezieniem znacznego fragmentu szumu w tle, który nie obejmuje również dialogów, pamiętaj, aby podczas następnego filmowania nagrać pauzę przed lub po treści filmu.

Po podświetleniu sekcji szumów  przejdź do zakładki Efekt, a następnie Redukcja szumu

usuwanie szumow audacity

W sekcji Krok 1 kliknij Uzyskaj profil szumu. Następnie wybierzesz całą oś czasu audio, zanim wrócisz do Redukcja szumów w sekcji Efekt. Tym razem kliknij OK (domyślne ustawienia są najlepsze w większości sytuacji, więc nie musisz się martwić o ich zmianę).

redukcja szumu audacity

Audacity usunie wszystko, co brzmi jak profil szumu, eliminując hałas w tle.

Czasami ta metoda stępi również twój dialog, ale możemy to naprawić. Zaznacz całą ścieżkę, a następnie przejdz do Efekt i Wzmocnij. Zwiększenie wzmocnienia naprawi wszelkie stłumione dźwięki.

wzmocnienie dzwieku audacity

3. Synchronizacja dzwięku w programie Filmora

Wyeksportuj poprawiony plik MP3 z Audacity i zaimportuj go do Filmory. Następnie przeciągnij go do swojej ścieżki muzycznej. Synchronizacja dźwięku nie powinna być trudna, ale zawsze możesz użyć swojego oryginalnego dźwięku, aby w razie potrzeby go odpowiednio wyrównać. Po prostu poszukaj znacznego wzrostu fal dźwiękowych zarówno w pliku MP3, jak i oryginalnym dźwięku i upewnij się, że znajdują się one jeden na drugim.

Następnie, ponieważ nie potrzebujesz już oryginalnego dźwięku, możesz go usunąć. Kliknij klip prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Odłącz dźwięk. Gdy dźwięk znajdzie się na własnej ścieżce, po prostu go wybierz i kliknij Usuń.

 

Powiadom innych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *